תביעה ייצוגית נגד וול סטריט - עדכון

תביעה ייצוגית נגד וול סטריט – עדכון 07.03.2021

תקציר הפרקים הקודמים: בחודש אוגוסט ניתן פסק דין בתביעה ייצוגית שניהלנו נגד וול סטריט, בית הספר לאנגלית. לפי פסק הדין שילמה וול סטריט סך של 9,770,000 ₪ כפיצוי עבור תלמידים שהוגדרו בפסק הדין כזכאים לפיצוי. כעקרון, זכאי לפיצוי היה תלמיד שלא סיים את מסלול הלימודים שרכש, ונותרו לו לפחות 2 רמות לימוד שלא למד. סכום הפיצוי שולם לטובת הקבוצה מראש, עוד לפני שניתן היה לבצע חישוב ספציפי של סכום הזכאות של כל תלמיד העונה להגדרת "זכאי" לפי פסק הדין.

החברה הנתבעת החזיקה במידע חלקי בנוגע לתקופות הלימודים של חלק מהתלמידים, אך לא היה ביכולתה להעביר את הכספים לתלמידים הזכאים – גם משום שלא שמרה את פרטי התשלום וגם לנוכח הזמן הרב שחלף ממועד התשלום בחלק גדול מהמקרים. לכן, פורסמו מודעות בעיתונות וברדיו ותלמידי וול סטריט נקראו להעביר את פרטיהם לצורך השלמת בדיקת הזכאות ואלפים מבין תלמידי החברה עשו כך.

בחודש יוני 2020 נכנסה החברה (מרצונה) להליך של חדלות פירעון, לנוכח חוסר יכולתה לשלם לנושיה. הכספים המיועדים לתשלום לזכאים שבתביעה הייצוגית לא נפגעו ולא יפגעו, אולם היכולת ותהליך בדיקת הזכאות הספציפית לכל תלמידי זכאי, נפגעה קשות ונוהלה באיטיות. חשוב להבין בהקשר זה, כי לא ניתן לתבוע חברה שנמצאת בהליך של פירוק או שיקום, ולא ניתן להוציא ממנה כספים שהתחייבה בהם בעבר אולם הכספים שנפסקו בהליך שלנו כבר שולמו והם מוחזקים בקופת בית המשפט. בינואר 2021 נמכרה החברה במסגרת הליך חדלות הפירעון והחברה יצאה לדרך חדשה ונקיה מחובות ישנים.

בחודש דצמבר 2020 ביצענו בעצמנו חלק מהפעולות שנדרשה וול סטריט לבצע לפי פסק הדין, ושלחנו מסרונים לתלמידים שנמצאו על ידי החברה כזכאים לפיצוי, אך טרם מסרו את פרטיהם. בעקבות פעולות אלו התווספו לרשימת הזכאים עוד אלפי תלמידים שיזכו לקבל חלק נכבד מכספם חזרה.

עדיין, מספר הזכאים הכללי נמוך ממספר הזכאים שצפינו מלכתחילה, אולם גם למצב זה ניתנה התייחסות מראש בהסכם הפשרה שערכנו עם החברה, והזכאים לפיצוי יזכו לקבל החזר שיכלול 3 סבבים של חישוב החזרים. חשוב לציין כי סכום ההחזר נקבע לפי הערכת שווי שהוגשה לבית המשפט לכל רמה ורמה שנרכשה על ידי התלמידים, ושווי הרמות אינו אחיד.

לנוכח כניסתה של וול סטריט להליכי חדלות פירעון באמצע 2020, ומכירתה בינואר 2021, ומכיוון שחישובי הזכאויות מתבצעים עדיין, על ידי נציגי החברה, טרם הושלמה העבודה.

במקביל, אנו נערכים להשלמת בדיקת דוח הזכאים על ידי רו"ח חיצוני וחלוקת הכספים על ידי חברת נאמנות שנבחרה על ידנו לביצוע חלוקת הכספים (לאחר קבלת מספר הצעות ובחירת ההצעה הטובה ביותר עבור הקבוצה), תוך שכל פעולה מוגשת לאישור בית המשפט המחוזי מרכז.

לעדכונים נוספים בעניין תביעה ייצוגית נגד בית ספר לאנגלית וול סטריט לחץ כאן.

שתפו את הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב print
שיתוף ב email
x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.

גלילה למעלה